web analytics

Kredyty pozabankowe

Chwilówki są w Polsce coraz popularniejsze. Liczba udzielanych dzięki nim zobowiązań rośnie z roku na rok, a zainteresowanych nimi jest już kilka milionów Polaków, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z pomocy finansowej banków. Na zwiększającą się liczbę wypłacanych pożyczek pozabankowywch niebagatelny wpływ mają też działania rządu, które sprawiają, że w placówce bankowej gotówki nie otrzyma żadna osoba, której miesięczne raty są wyższe niż połowa wysokości jej przeciętnych dochodów. Zadziwiający może być też fakt, że z finansowania bankowego nie skorzystają nie tylko osoby bezrobotne, czy nadmiernie zadłużone, ale również wiele osób, które pracują na umowę zlecenie, umowę o dzieło czy nawet prowadzą własną działalność gospodarczą. Z tego powodu jedynym rozwiązaniem dla tejże grupy jest finansowanie wydatków w instytucjach nieobjętych obowiązywaniem przepisów prawa bankowego.

Kto, co, jak?

Zobowiązania bankowe wypłacane wnioskodawcom w kilkanaście minut są kierowane do wszystkich osób pełnoletnich zamieszkujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Od tradycyjnego zobowiązania odróżnia je przede wszystkim to, że nie wypłacają ich zwykłe placówki bankowe. Zazwyczaj możliwe jest więc otrzymanie kwoty nie wyższej niż 3,5 tysiąca złotych, choć w niektórych firmach możliwe jest otrzymanie kwot nawet kilkukrotnie wyższych. Co ważne, bez względu na to, jak wysoką kwotę uzyskamy, może ona zostać przeznaczona na dowolny cel.

Zalety

Za największą zaletę korzystania z oferty instytucji pozabankowych jest łatwość w pozyskiwaniu pieniędzy na pilne wydatki. Szybkie finansowanie mogą bowiem otrzymać nawet osoby pozostające bez pracy – niekiedy wymagane jest w ich przypadku poświadczenie osoby trzecie, że ureguluje ona dług, gdy dłużnik nie będzie w stanie zrobić tego samodzielnie. Z oferty tego typu skorzystają też osoby posiadające złą historię zadłużenia w BIK lub KRD.

Nieistotny jest również status zawodowy wnioskodawcy – instytucje trudniące się szybkim finansowaniem bieżących potrzeb jednakowo traktują klientów będących lekarzami, sprzedawcami czy osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą. Status ten jest bez żadnego znaczenia, gdyż uzyskiwanie wsparcia gotówkowego w instytucji pozabankowej nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o dochodach czy o zatrudnieniu. Dzięki temu wiele osób niemających stałego zatrudnienia, ale osiągających dochody w tzw. szarej strefie, może otrzymać potrzebne im pieniądze.

Dużym atutem chwilówek jest też brak konieczności przedstawiania wielu dokumentów, gdyż formalności związane z wypłatą pieniędzy są ograniczone do niezbędnego minimum, czyli… do potwierdzenia tożsamości za pomocą dowodu osobistego. Wnioskodawcy podkreślają też często, że do skorzystania z tego typu wsparcia skłania ich też szybkość w wypłacie pieniędzy – gdy osoba wnioskująca ma rachunek w tym samym banku co dana firma, może ona uzyskać gotówkę nawet w 15 minut.

Wnioskowanie


Składanie wniosku o wypłatę zobowiązania pozabankowego może odbywać się nie tylko w tradycyjnej formie, czyli w placówce danego podmiotu, ale również przez Internet, telefon czy nawet SMS. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zabieganych osób, które nie mają czasu, by udać się do banku i by tam składać różnego rodzaju dokumenty. Alternatywa w postaci wnioskowania o gotówkę bez wychodzenia z domu jest bardzo kusząca również dla tych osób, które potrzebują otrzymać pieniądze podczas weekendu. W czasie kiedy placówki bankowe są zamknięte, podmioty nieobjęte prawem bankowym nie zaprzestają wypłacania gotówki i robią to również w niedziele i święta.

Wady

Aby być obiektywnym, należy też wspomnieć o wadach zobowiązań pozabankowych. Przede wszystkim przed korzystaniem z nich wzbraniać mogą wysokie odsetki z nimi związane. Odsetki te mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy procent w skali roku. Ponadto problematyczna bywa kwestia czasu regulowania zadłużenia – zwykle wszystkie pożyczone pieniądze trzeba oddać w ciągu 30, maksymalnie 60 dni. Oznacza to, że trzeba je oddać znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych zobowiązań bankowych. Dla wielu osób oddanie 2 czy 3 tysięcy złotych już po miesiącu lub dwóch jest niemożliwe, dlatego też należy dokładnie wczytywać się w warunki spłaty zadłużenia, by nie zaciągnąć zobowiązania, którego nie jest się w stanie pokryć w ustalonym terminie.

Szczególnie polecana oferta:

  • BGŻ BNP PARIBAS
  • Błyskawiczna decyzja!
  • Do 200 000 zł
  • Krótki i prosty formularz
  • Niskie RRSO
  • Cała procedura przez stronę banku
  • Okrest kredytowania do 10 lat
  • Na dowolny cel

Ostatnie artykuły:

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Rosnąca konkurencja pomiędzy bankami a podmiotami udzielającymi tak zwanych chwilówek sprawiła, że...

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Każdy kalkulator, mimo że tworzy symulację w oparciu o inne dane, umożliwia też skontaktowanie...

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pomoc finansowa udzielana na zasadzie pożyczki nie jest niczym niespotykanym wśród przedsiębiorców. Korzysta z...

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Pozaodsetkowe koszty kredytów


Obecnie w Polsce obowiązują rekordowo niskie stopy procentowe. Ich niska wysokość sprawia, że koszty odsetkowe wszelkiego...

kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Co się najbardziej opłaca: kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Porównanie opłacalności najbardziej popularnych produktów finansowych dla klientów indywidualnych może...

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Dowiedz się, co musisz zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Zobacz, czy możliwy jest kredyt gotówkowy na 10 lat.

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Dowiedz się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, oraz ile może to kosztować.

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Jeśli słyszymy „kredyt na budowę domu”, najczęściej myślimy o kredycie hipotecznym, a to nie jest jedyny sposób finansowania takiej inwestycji.

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Przeczytaj jak można uzyskać i na jaką kwotę możesz liczyć.

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Sprawdź na jakich warunkach można otrzymać kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Sfinansowanie remontu może być nie lada wyzwaniem - pomóc może kredyt na remont mieszkania.

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Sprawdź czy możesz dostać kredyt gotówkowy na umowę zlecenie i jakie warunki musisz spełnić.