web analytics

Najlepszy kredyt gotówkowy kwiecień 2018

Kredyt gotówkowy IN bank

 • Pierwsze miejsce w rankingach
 • Do 50 000 zł
 • RRSO: nawet 10,14%

Kredyt gotówkowy BGŻ BNP PARIBAS

 • Wstępna decyzja przez telefon
 • Na samochód, motor, quada
 • RRSO: 18,05%

Kredyt gotówkowy Ferratum

 • Minimum formalności (bez BIK)
 • Decyzja w 15 minut
 • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Najlepszy kredyt gotówkowy to taki, który jest tani i idealnie odpowiada twoim potrzebom. Ciągle pojawiają się nowe oferty, z miesiąca na miesiąc powstają kolejne opcje i możliwości. Warto się w nich rozeznać i na bieżąco sprawdzać nowe alternatywy. To jedyny sposób, by znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy na kwiecień.

Kredyt gotówkowy – określenie potrzeb

Zanim zaczniesz szukać kredytu gotówkowego dla siebie, koniecznie określ potrzeby, jakie masz w tym zakresie. Nie wszystkie banki oferują wysokie kwoty, jeśli więc potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy na remont lub kupno samochodu, rozejrzyj się za kredytem celowym. Większość ofert kończy się na 25-30 tysiącach złotych, jednakże nie oznacza to, że nie znajdziesz takich, w których możesz pożyczyć więcej. Kredyty gotówkowe mają także minimalną kwotę, którą możesz pożyczyć. Jest to najczęściej 1000 zł.

Ustalając kwotę kredytu, warto także pomyśleć od razu o liczbie rat. To bardzo istotne, skoro od tego zależy wysokość comiesięcznej spłaty. Najczęściej liczba rat jest narzucona lub możesz wybrać jeden z kilku wariantów. Przeskok jest co pół roku lub rok, co czasami może oznaczać, że będziesz musiał decydować się na zbyt wysokie spłaty lub znacznie zwiększyć całkowity koszt kredytu, zwiększając kwotę odsetek. Dlatego najlepiej znaleźć takie oferty, które odpowiadają ci pod tym względem lub w których elastycznie możesz dobierać stosunek kwoty do liczby rat.

Rata stała czy malejąca?

To może nie jest główny czynnik, który pomoże ci wybrać najlepszy kredyt gotówkowy w kwietniu, jednak bardzo istotny. Nie wszystkie oferty pozwalają na spłacanie zobowiązania w trybie malejącym. Warto jednak takich poszukać, jest to bowiem bardzo wygodne rozwiązanie. Rata malejąca znacznie zmniejsza całkowity koszt kredytu, ponieważ na początku szybko spłacasz część kapitałową. Dzięki temu w kolejnych miesiącach odsetki rosną powoli i regulowanie zobowiązania staje się mniej obciążające.

Taka alternatywa ma także wady. Do najważniejszych należy to, że początkowe raty mogą znacznie przekraczać twoje możliwości finansowe. Z biegiem czasu stają się jednak lżejsze i łatwiej można sobie z nimi poradzić. Jeśli zdecydujesz się na raty malejące, musisz wyselekcjonować oferty, które to umożliwiają.

Analiza kosztów kredytu gotówkowego

Oczywiście w czasie wybierania kredytu gotówkowego największe znaczenie mają jego koszty. To bardzo istotne, bo różnice między ofertami mogą być liczone nawet w setkach złotych. Jednak wybranie najtańszej opcji nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Tutaj potrzebna jest dogłębniejsza analiza wszystkich kosztów.

Dzieje się tak, ponieważ oprocentowanie nominalne, czyli to, które jest reklamowane przez banki na banerach i plakatach, to tylko część wszystkich kosztów, które ciągnie za sobą kredyt. W tym przypadku należy się skupić na oprocentowaniu rzeczywistym – to ono wskaże ci, ile tak naprawdę będzie kosztować twój kredyt gotówkowy. Należy wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe opłaty, dopiero wtedy będziesz mieć pewność, że wybrana przez ciebie alternatywa jest najbardziej korzystna.

Do kosztów kredytu gotówkowego, poza oprocentowaniem, należy także prowizja (marża lub opłata przygotowawcza) dla banku. Jest to kwota, którą instytucja pobiera za obsługę kredytu. Wynosi około 1-3% całej pożyczonej kwoty. Nie jest to może dużo, jednak w przypadku wysokiego kredytu może robić sporą różnicę.

Kolejnym aspektem jest konieczność założenia rachunku osobistego. Wiele banków oferuje preferencyjne warunki dla nowych klientów, pod warunkiem założenia konta. Warto dokładnie sprawdzić ofertę, gdyż może okazać się, że koszt jego otwarcia, prowadzenia i koszt wydania i obsługi karty debetowej będzie większy, niż obniżone oprocentowanie.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Ostatnim już elementem, który jest bardzo ważny w przypadku kredytu gotówkowego to ubezpieczenie. Jego wykupienie także może być obligatoryjne, a w przypadku pożyczek na niewielkie kwoty i kilka miesięcy raczej nie ma większego sensu. W takim wypadku to dodatkowe kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych doliczanych do comiesięcznej spłaty.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego ma jednak sens, jeśli pożyczasz większą kwotę i to na dłuższy czas. Jeśli tak jest, może okazać się, że będzie to przydatne. Przede wszystkim nie będziesz musiał obawiać się, że pojawi się problem ze spłatą rat. Jeśli zachorujesz, ulegniesz wypadkowi albo zostaniesz zwolniony z pracy, twoje zobowiązanie przejmie ubezpieczyciel. Na tym zatem nie należy oszczędzać i warto zastanowić się nad polisą.

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego nie jest łatwy. Przede wszystkim dlatego, że na idealną ofertę składa się mnóstwo czynników. Warto je dogłębnie przeanalizować, by znaleźć najbardziej korzystną finansowo opcję. To pozwoli na bezproblemowe wykorzystanie dodatkowych środków i błyskawicznie poradzenie sobie ze spłatą rat.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na dowolny cel

Ostatnie artykuły:

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Rosnąca konkurencja pomiędzy bankami a podmiotami udzielającymi tak zwanych chwilówek sprawiła, że...

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Każdy kalkulator, mimo że tworzy symulację w oparciu o inne dane, umożliwia też skontaktowanie...

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pomoc finansowa udzielana na zasadzie pożyczki nie jest niczym niespotykanym wśród przedsiębiorców. Korzysta z...

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Pozaodsetkowe koszty kredytów


Obecnie w Polsce obowiązują rekordowo niskie stopy procentowe. Ich niska wysokość sprawia, że koszty odsetkowe wszelkiego...

kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Co się najbardziej opłaca: kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Porównanie opłacalności najbardziej popularnych produktów finansowych dla klientów indywidualnych może...

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Dowiedz się, co musisz zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Zobacz, czy możliwy jest kredyt gotówkowy na 10 lat.

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Dowiedz się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, oraz ile może to kosztować.

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Jeśli słyszymy „kredyt na budowę domu”, najczęściej myślimy o kredycie hipotecznym, a to nie jest jedyny sposób finansowania takiej inwestycji.

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Przeczytaj jak można uzyskać i na jaką kwotę możesz liczyć.

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Sprawdź na jakich warunkach można otrzymać kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Sfinansowanie remontu może być nie lada wyzwaniem - pomóc może kredyt na remont mieszkania.

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Sprawdź czy możesz dostać kredyt gotówkowy na umowę zlecenie i jakie warunki musisz spełnić.