web analytics

Najlepszy kredyt gotówkowy luty 2018

Kredyt gotówkowy IN bank

 • Pierwsze miejsce w rankingach
 • Do 50 000 zł
 • RRSO: nawet 10,14%

Kredyt gotówkowy BGŻ BNP PARIBAS

 • Wstępna decyzja przez telefon
 • Na samochód, motor, quada
 • RRSO: 18,05%

Kredyt gotówkowy Ferratum

 • Minimum formalności (bez BIK)
 • Decyzja w 15 minut
 • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Kredyt gotówkowy to najlepszy sposób na dodatkową gotówkę. Jego największą zaletą jest to, że uzyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Jednak tego rodzaju rozwiązania są dość kosztowne w stosunku do innych rodzajów kredytów. Z tego właśnie względu warto rozejrzeć się w ofertach. Co miesiąc pojawiają się nowe opcje, dlatego spójrz na najnowsze alternatywy, by wybrać najlepszy kredyt gotówkowy luty. Podpowiadamy, jak je zanalizować.

Kredyt gotówkowy – kwota i czas trwania

Pierwszym kryterium, które jest ważne przy wybieraniu kredytu gotówkowego, to możliwa do wzięcia kwota. Bardzo wiele kredytów ma zarówno minimalną, jak i maksymalną kwotę. Najczęściej jest to 1000 i odpowiednio 25 tysięcy złotych. Dla wielu osób może okazać się, że jest to zbyt niska kwota w stosunku do potrzeb – wtedy warto poszukać innego rozwiązania.

Znaczenie ma oczywiście także czas trwania. To od niego będzie zależała wysokość pojedynczej raty. Kredyt gotówkowy bardzo często ma narzuconą liczbę rat, którą wybiera się od 6 miesięcy do kilku lat. Ten rodzaj pożyczki ma być doraźnym rozwiązaniem na przejściowe problemy finansowe, dlatego także kredyty gotówkowe nie opiewają na wysokie kwoty i dość szybko się kończą. Nie wszystkie zakładają możliwość pożyczenia więcej niż kilkunastu tysięcy, więc jeśli planujesz większą inwestycję, od razu na wstępie odrzuć część ofert.

Koszty kredytu gotówkowego – analiza

Pozostałe opcje należy zanalizować pod kontem kosztów, jakie przyjdzie ci ponieść. Kredyt gotówkowy jest stosunkowo kosztowny, więc jeśli tylko masz możliwość zamiast niego wziąć kredyt mieszkaniowy lub samochodowy, będzie to lepszym rozwiązaniem. Wydaje się, że kredyty gotówkowe są atrakcyjnie oprocentowane, jednak nie zawsze jest to prawda. Co więcej, może nawet okazać się, że wyżej oprocentowana pożyczka będzie w rezultacie tańsza niż ta, która ma mniejsze oprocentowanie. Dlaczego?

To, co przedstawiają banery reklamowe i ulotki, to tylko oprocentowanie nominalne. Jeśli naprawdę chcesz się dowiedzieć, ile naprawdę będzie cię kosztował kredyt gotówkowy, zwróć uwagę na oprocentowanie rzeczywiste. To ono zbiera wszystkie informacje o wysokości opłat, a tych może być naprawdę sporo. Dlatego warto dokładnie przeliczyć wszystkie oferty, by móc wybrać tę, która pod względem finansowym jest najkorzystniejsza.

Co zwiększa koszty kredytu gotówkowego?

Poza oprocentowaniem nominalnym możesz spodziewać się opłaty, którą pobiera bank. Jest ona nazywana różnie – prowizją, marżą, opłatą za obsługę kredytu lub opłatą przygotowawczą. Ma także różną formę. Najczęściej jest to kilka procent odliczane od pożyczanej kwoty i spłacane w comiesięcznych ratach. Niektóre banki jednakże narzucają stałą kwotę, którą należy uiścić na raz lub także w ratach z każdą kolejną wpłatą.

Bank może wymagać także od ciebie wykupienia ubezpieczenia, zwłaszcza w przypadku wyższych kwot kredytu. Jeśli tak się dzieje, wysokość raty znacznie się zwiększy. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zaledwie kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych miesięcznie, różnica może być znaczna i mieć wpływ na to, czy nie będziesz musiał dłużej spłacać kredytu. Ubezpieczenie to jednak świetny pomysł i nie warto na nim oszczędzać. Jeśli kredyt jest zaciągnięty na kilka lat, a kwota znacznie przewyższa twoje comiesięczne wydatki, dodatkowe zabezpieczenie zawsze się przyda. Dzięki niemu nie musisz martwić się zobowiązaniem, ponieważ w momencie wypadku, utraty zdrowia lub straty pracy, to polisa ubezpieczeniowa pokryje twój kredyt.

Kredyt gotówkowy ze spłatą malejącą?

Kredyty każdego rodzaju możesz spłacać na dwa sposoby – ratą stałą lub malejącą. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, warto jednak nadmienić, że przy racie malejącej cała kwota do spłaty jest w rezultacie niższa. Raty malejące spłacają na początku dużą część kapitałową, a to sprawia, że z każdym kolejnym miesiącem odsetki są coraz mniejsze, a ty możesz płacić coraz mniej.

To rozwiązanie ma taki plus, że z biegiem czasu poradzenie sobie ze zobowiązaniem jest coraz łatwiejsze. Z drugiej strony jednak, na początku przyjdzie ci zapłacić o wiele wyższą kwotę, co może się okazać bardzo trudne. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, musisz wiedzieć, że w przypadku kredytów gotówkowych nie wszystkie banki mają taką opcję w ofercie. Zwłaszcza przy niższych kwotach najczęściej zostaje ci tylko spłata w ratach stałych.

Wybór odpowiedniego kredytu nie jest prosty, ponieważ składa się na to bardzo wiele czynników. Oczywiście najważniejszy jest aspekt finansowy, który na pierwszy rzut oka może się wydawać nieco skomplikowany. Wystarczy jednak tylko dokładnie przeanalizować oferty, by znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, który banki mają w ofercie w lutym.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na dowolny cel

Ostatnie artykuły:

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Rosnąca konkurencja pomiędzy bankami a podmiotami udzielającymi tak zwanych chwilówek sprawiła, że...

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Każdy kalkulator, mimo że tworzy symulację w oparciu o inne dane, umożliwia też skontaktowanie...

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pomoc finansowa udzielana na zasadzie pożyczki nie jest niczym niespotykanym wśród przedsiębiorców. Korzysta z...

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Pozaodsetkowe koszty kredytów


Obecnie w Polsce obowiązują rekordowo niskie stopy procentowe. Ich niska wysokość sprawia, że koszty odsetkowe wszelkiego...

kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Co się najbardziej opłaca: kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Porównanie opłacalności najbardziej popularnych produktów finansowych dla klientów indywidualnych może...

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Dowiedz się, co musisz zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Zobacz, czy możliwy jest kredyt gotówkowy na 10 lat.

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Dowiedz się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, oraz ile może to kosztować.

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Jeśli słyszymy „kredyt na budowę domu”, najczęściej myślimy o kredycie hipotecznym, a to nie jest jedyny sposób finansowania takiej inwestycji.

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Przeczytaj jak można uzyskać i na jaką kwotę możesz liczyć.

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Sprawdź na jakich warunkach można otrzymać kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Sfinansowanie remontu może być nie lada wyzwaniem - pomóc może kredyt na remont mieszkania.

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Sprawdź czy możesz dostać kredyt gotówkowy na umowę zlecenie i jakie warunki musisz spełnić.