web analytics

Najlepszy kredyt gotówkowy marzec 2018

Kredyt gotówkowy IN bank

 • Pierwsze miejsce w rankingach
 • Do 50 000 zł
 • RRSO: nawet 10,14%

Kredyt gotówkowy BGŻ BNP PARIBAS

 • Wstępna decyzja przez telefon
 • Na samochód, motor, quada
 • RRSO: 18,05%

Kredyt gotówkowy Ferratum

 • Minimum formalności (bez BIK)
 • Decyzja w 15 minut
 • Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Dla wielu osób najlepszym sposobem na dodatkowe środki na remont, zakupy czy wyjazd jest kredyt gotówkowy. To wygodne i szybkie rozwiązanie, zwłaszcza, że banki w ostatnim czasie skróciły i usprawniły całą procedurę otrzymywania pieniędzy. Jednak jest to dość droga alternatywa, warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie oferty, by wybrać najbardziej atrakcyjny cenowo, czyli najlepszy kredyt gotówkowy na marzec.

Kredyt gotówkowy – ustal kwotę i czas trwania

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego na początek należy ustalić kwotę i czas trwania zobowiązania. To bardzo istotne, dlatego, że nie we wszystkich bankach masz możliwość zaciągnięcia pożyczki na dowolną kwotę. Bardzo często kredyt gotówkowy jest tylko do 25 lub 30 tysięcy złotych. Istnieje także kwota minimalna – najczęściej jest to 1000 zł.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że w przypadku kredytów najczęściej nie możesz także podać interesującej cię liczby rat. Ta jest zazwyczaj narzucona, a ty możesz wybierać między rozłożeniem kwoty na 10, 12, 18 lub 24 miesiące. Oczywiście wyższe kwoty można także rozłożyć na kilka lat, jednak najczęściej przeskok jest co 12 miesięcy. Może to oznaczać, że będziesz zmuszony wybierać między zbyt wysoką kwotą raty a wysokimi odsetkami. To jeden z najważniejszych czynników, a odrzucenie niepasujących ofert pozwoli ci na lepsze wybranie odpowiedniej alternatywy dla ciebie.

Analiza kosztów kredytu gotówkowego

Oczywiście najważniejszym aspektem, który decyduje o wyborze kredytu gotówkowego, są jego koszty. Kwota całkowita do spłaty jest o wiele większa niż ta pożyczona, dlatego naprawdę warto to przemyśleć. Zwróć jednakże uwagę, że nie wystarczy wybrać oferty, która ma najniższe oprocentowanie nominalne. Wręcz przeciwnie – może się okazać, że będzie ona w rezultacie droższa. Dlatego ważnym krokiem jest zrobienie dokładnej analizy kosztów kredytu gotówkowego i przeliczenie wszystkiego.

Dzieje się tak dlatego, że oprocentowanie nominalne to nie jedyny element całkowitego kosztu kredytu. Musisz także spodziewać się prowizji dla banku. Jest ona czasami nazywana marżą lub opłatą za obsługę kredytu. Sprowadza się jednak do jednego – jest to kwota, którą bank pobiera za prowadzenie twojego kredytu. Jest ona obliczana procentowo i doliczana do comiesięcznej spłaty. Oczywiście, jeśli nie zapłacisz w terminie raty, ona także jest objęta karnymi odsetkami.

Wykupienie ubezpieczenia

Do kosztów kredytu gotówkowego należy także ubezpieczenie. Nie wszystkie oferty wymagają jego wykupienia, jednak to dość częsta praktyka. Ubezpieczenie to koszt od kilkunastu do stu kilkudziesięciu złotych miesięcznie, w zależności od wysokości pożyczonej kwoty i liczby rat. W przypadku kredytów gotówkowych zaciąganych zaledwie na kilka miesięcy może się to okazać zupełnie niepotrzebne, więc będzie to stanowiło dodatkowy koszt, z którym będziesz musiał się zmierzyć.

W przypadku jednak kredytu zaciągniętego na kilka lat i opiewającego na dużą kwotę, której rata będzie stanowiła znaczną część twojej wypłaty, może się okazać, że ubezpieczenie będzie przydatne. W takim wypadku nie warto na nim oszczędzać. Jest to rozwiązanie, które da ci niezwykły komfort. Będziesz mieć świadomość, że jeśli zachorujesz, ulegniesz wypadkowi lub zostaniesz zwolniony, twoim zadłużeniem zajmie się ubezpieczyciel. To sprawi, że widmo kolejnego długu, ogromnych zaległości w spłacaniu i problemów finansowych zostanie rozwiane.

Wybierz rodzaj raty

Przeanalizowawszy poziom kosztów konkretnych ofert kredytu, pozostaje ci już tylko kilka alternatyw. Teraz o wszystkim decydują szczegóły, a jednym z nich jest rodzaj raty. To także decyzja, którą warto rozważyć. Większość banków oferuje wyłącznie ratę stałą, jednak w niektórych przypadkach możliwa jest rata malejąca.

To opcja godna uwagi. Przede wszystkim dlatego, że dzięki niej całkowita kwota kredytu zostaje znacznie zmniejszona. W przypadku raty malejącej szybko jest spłacana część kapitałowa, dzięki czemu odsetki są coraz mniejsze. To bardzo duża oszczędność, zwłaszcza, jeśli planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na kilkadziesiąt tysięcy. Takie rozwiązanie ma oczywiście minusy. Jednym z nich jest to, że przez kilka miesięcy płacisz bardzo wysoką ratę, która może znacznie przekraczać twoje możliwości. Z biegiem czasu jednak będzie ci o wiele łatwiej i będziesz mógł szybciej pokryć całość zobowiązania. Będziesz mieć też świadomość, że w kolejnych latach kredyt będzie lżejszy do udźwignięcia.

Jak widać, wybór wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. To poważna decyzja, warto więc poświęcić na nią parę chwil. Jeśli dokładnie zanalizujesz oferty, znajdziesz tę, która będzie najlepiej dopasowana do ciebie. To najlepszy sposób na to, by znaleźć najbardziej korzystną finansowo opcję. Wymaga to trochę czasu i wysiłku, jednak naprawdę warto.

Szczególnie polecana oferta:

 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Błyskawiczna decyzja!
 • Do 200 000 zł
 • Krótki i prosty formularz
 • Niskie RRSO
 • Cała procedura przez stronę banku
 • Okrest kredytowania do 10 lat
 • Na dowolny cel

Ostatnie artykuły:

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Rosnąca konkurencja pomiędzy bankami a podmiotami udzielającymi tak zwanych chwilówek sprawiła, że...

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy

Każdy kalkulator, mimo że tworzy symulację w oparciu o inne dane, umożliwia też skontaktowanie...

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pożyczka nie może być uznana za koszt firmy

Pomoc finansowa udzielana na zasadzie pożyczki nie jest niczym niespotykanym wśród przedsiębiorców. Korzysta z...

kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Pozaodsetkowe koszty kredytów


Obecnie w Polsce obowiązują rekordowo niskie stopy procentowe. Ich niska wysokość sprawia, że koszty odsetkowe wszelkiego...

kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Co się najbardziej opłaca: kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Porównanie opłacalności najbardziej popularnych produktów finansowych dla klientów indywidualnych może...

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Kredyt gotówkowy: jakie warunki trzeba spełniać

Dowiedz się, co musisz zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Zobacz, czy możliwy jest kredyt gotówkowy na 10 lat.

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 50 tysięcy złotych

Dowiedz się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania, oraz ile może to kosztować.

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Kredyt gotówkowy na budowę domu

Jeśli słyszymy „kredyt na budowę domu”, najczęściej myślimy o kredycie hipotecznym, a to nie jest jedyny sposób finansowania takiej inwestycji.

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Kredyt gotówkowy na długi okres spłaty

Przeczytaj jak można uzyskać i na jaką kwotę możesz liczyć.

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą

Sprawdź na jakich warunkach można otrzymać kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą.

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania

Sfinansowanie remontu może być nie lada wyzwaniem - pomóc może kredyt na remont mieszkania.

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Sprawdź czy możesz dostać kredyt gotówkowy na umowę zlecenie i jakie warunki musisz spełnić.